w stanie spoczynku. więcej na tabloid online
Blog > Komentarze do wpisu

1210.

Mówią, że armia, w tym ich minister, się burzą. Nie chcą cięcia wydatków, a najbardziej już nie chcą zmian w ustawie emerytalnej. Wedle Klicha i jego kolegów w mundurach, żołnierz to jest obywatel szczególnej kategorii, któremu należą się arcy specjalne prawa i przywileje. Za co? Za nic nie robienie!
Taka jest bolesna prawda moi drodzy. Utrzymujemy chyba z 80 tysięcy oficerów i podoficerów (mówię o tych „podpadających" pod ową ustawę emerytalną), totalnych darmozjadów, panów (trafiają się i panie) siedzących cały dzień za biurkiem niczym byle jaki urzędas. I teraz ktoś chce mnie przekonać, że ta armia to wielka sprawa, że trzeba na nią wydawać (wyrzucać w błoto) miliardy złotych, że ci ludzie tak strasznie tam zapierdalają, że należy im się wysoka emerytura już po 15 latach?
Czym się różni policjant od żołnierza? A no tym, że policjant czasami, z kłopotami bo z kłopotami, ale zrobi coś dobrego. Złapie złodzieja, bandziora z osiedla, udupi psychopatę. A co dobrego i użytecznego robi żołnierz? Dba o nasze bezpieczeństwo? Gówno prawda. To teoria niesprawdzalna, iluzoryczna, czyli sranie w banie. Po co te ciągłe szkolenia, te udawanie, te bezpodstawne poczucie misji, po co te grube pieniądze wywalane w błoto na ich zabawki, na ich dobre samopoczucie? Po co to wszystko? Tylko po to, żeby paru kolesi mogło sobie jechać za nasze pieniądze na nie naszą wojnę i nie w naszym interesie i zabijać ludzi, którzy akurat nam nie są nic winni.
I nie mówię tu, żeby armii nie było. Niechaj będzie, ale na równych prawach z innymi. I nie sto pięćdziesiąt tysięcy darmozjadów z niepohamowanym apetytem i aberracyjnym wyobrażeniem o swojej misji. Dwadzieścia tysięcy w zupełności wystarczy. Ostatecznie nie każdy musi być inteligentem.

PS. Czym się różni kat od żołnierza? Kat zabija ludzi winnych. 

czwartek, 29 stycznia 2009, revelstein

Polecane wpisy

  • 3035. [AON na czele słusznych inicjatyw 2013]

    Ledwie wkraczamy w nowy rok, a już zapowiada się, że może on być dość rozrywkowy nawet. Zadba o to choćby Akademia Obrony Narodowej (Warszawa-Rembertów), która

  • 3029. [przetrwać w zdrowiu i bez Karnowskich]

    "Wielki event telewizyjny, jakim jest bożonarodzeniowa ramówka, coraz częściej obchodzi się bez Bożego Narodzenia“ Tak oto bracia Karnowscy narzekają na ś

  • 3023. [święta Anna]

    Nad swym marnym życiem straconym na bezpardonową walkę o lepszą i " swoją " Telewizję Publiczną, skarży się na Frondzie pani Anna Pietraszek. Oj, jak ona się s

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Samson, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/01/29 16:19:56
A jak myślisz? Jak dużą armię darmozjadów mają Twoi w Israel? Tym kutwom nie żal na nią srebrników?
A rozumiem. Jankesi ją utrzymują. No tak, wszystko jasne.
-
2009/01/29 18:50:27
Ej, Samson, tobie chiba Dalilah dziś nie dała... Tyś goj, ale to jeszcze nie powód żeby nie myśleć. Na tym polega sztuka kochanieńki. Mieć dużo i dobrze nie za swoją kasę. No ale wyście nigdy nie mieli łba do interesów.
-
2009/01/29 18:53:16
Drogi Samsonie, nareszcie jakiś sensowny komentarz. Taki, jakiego oczekiwałem od dłuższego czasu. Mocna logika, dobrze dobrane argumenty i rozkład akcentów. Dziękuję ci za to i serdecznie, serdecznie pozdrawiam.
-
andsol-br
2009/01/31 21:05:25
Czy "kat zabija ludzi winnych" nie wiem, ale indywidualnie sądzonych z pewnością. I nie wiem czy kat musi pucować buty pod groźbą generalnego opieprzu. Ale przynajmniej nikt mi nie wmawia, ze kat reprezentuje patriotyzm. On reprezentuje katyzm i za to zapija się na śmierć.